Tacy jak my, a jednak inni, tacy jak my, często niechciani, czasem ukryci gdzieś w cieniu życia, a czasem również bardziej kochani.

Urszula Kacperska

      "Do widzenia szkoło!" „Po raz ostatni zadźwięczał dzwonek, jutro wakacje, lekcje skończone. A teraz wszystkich czeka nagroda: wakacje, słońce, piękna pogoda….” Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2018/2019 rozpoczęła się wspólnym odśpiewaniem Mazurka Dąbrowskiego.

      15 czerwca w OREW Przybiernów już po raz kolejny odbył się Dzień Rodziny. Na naszą wspólną uroczystość przybyli prawie wszyscy rodzice z dziećmi. Również pracownicy przyszli ze swoimi rodzinami. Pobiliśmy rekord frekwencji! – w sumie było 114 osób.

      Koniec roku szkolnego już niebawem, a nam się chce jeszcze wycieczek. Tym razem odwiedziliśmy zaprzyjaźnione gospodarstwo rolne. Głaskaliśmy króliki, kotki i psa Juniora.

      W dniach 05-07.06.2019 uczniowie jak i opiekunowie naszego Ośrodka uczestniczyli w wycieczce do Pogorzelicy. Tym razem udaliśmy się do kompleksu"Sandra Spa", który usytuowany jest 400 metrów od piaszczystej plaży oraz naszego pięknego morza.

     Po dziesięciu miesiącach ciężkiej pracy nadchodzi tak wyczekiwany przez wszystkich uczniów czas – WAKACJE. Będzie to czas zabawy i nowych przeżyć.

Wesoły nam dziś dzień nastał,

Chrystus bowiem zmartwychwstał!

Radujcie się więc i z ufnością patrzcie w przyszłość.

Niech zsyła na Was łaski i wnosi szczęście do Waszego rodzinnego życia!

       Dzisiaj w ośrodku podczas zajęć i zabaw dominował kolor niebieski. Wszyscy otrzymali niebieskie serduszka i balony symbolizujące przyłączenie się do akcji.

       Pierwszy dzień wiosny w naszym Ośrodku upłynął pod hasłem „Integrujemy się z osobami z zespołem Downa”. W związku z tym, że 21 marca jest również Światowym Dniem Osób z Trisomią 21 wszyscy oprócz kolorowych wiosennych strojów ubraliśmy również kolorowe skarpetki nie do pary, pokazując w ten sposób, że jesteśmy z nimi.

     Dlaczego 21 marca ubieramy kolorowe skarpetki?

     “Leave no one behind” czyli nie zostawiaj nikogo w tyle, to hasło tegorocznych obchodów.

     Świa­towy Dzień Zespołu Dow­na jest dniem ustanowionym z inic­jaty­wy Europe­jskiego Sto­warzyszenia Zespołu Dow­na (ang. Down Syn­drome Inter­na­tion­al, DSI).

     W dniu dzisiejszym uczestniczyliśmy w konkursie recytatorskim ,,W krainie bajek” organizowanym przez OREW Ostromice.

     Dzisiaj w naszej szkole odbyło się pierwsze spotkanie grupy wsparcia dla rodziców naszych uczniów z udziałem psychologa.

     Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.

__________________________________

Przekaż 1% podatku

sprawdź szczegóły 

__________________________________

__________________________________

nabór na rok szkolny 2018/2019

sprawdź szczegóły

__________________________________

Wczesne Wspomaganie Rozwoju

Odwiedzający

Dziś 61

Wczoraj 58

Tydzień 1584

Miesiąc 5883

Wszyscy 199191

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com