Tacy jak my, a jednak inni, tacy jak my, często niechciani, czasem ukryci gdzieś w cieniu życia, a czasem również bardziej kochani.

Urszula Kacperska

Wesoły nam dziś dzień nastał,

Chrystus bowiem zmartwychwstał!

Radujcie się więc i z ufnością patrzcie w przyszłość.

Niech zsyła na Was łaski i wnosi szczęście do Waszego rodzinnego życia!

       Dzisiaj w ośrodku podczas zajęć i zabaw dominował kolor niebieski. Wszyscy otrzymali niebieskie serduszka i balony symbolizujące przyłączenie się do akcji.

       Pierwszy dzień wiosny w naszym Ośrodku upłynął pod hasłem „Integrujemy się z osobami z zespołem Downa”. W związku z tym, że 21 marca jest również Światowym Dniem Osób z Trisomią 21 wszyscy oprócz kolorowych wiosennych strojów ubraliśmy również kolorowe skarpetki nie do pary, pokazując w ten sposób, że jesteśmy z nimi.

     Dlaczego 21 marca ubieramy kolorowe skarpetki?

     “Leave no one behind” czyli nie zostawiaj nikogo w tyle, to hasło tegorocznych obchodów.

     Świa­towy Dzień Zespołu Dow­na jest dniem ustanowionym z inic­jaty­wy Europe­jskiego Sto­warzyszenia Zespołu Dow­na (ang. Down Syn­drome Inter­na­tion­al, DSI).

     W dniu dzisiejszym uczestniczyliśmy w konkursie recytatorskim ,,W krainie bajek” organizowanym przez OREW Ostromice.

     Dzisiaj w naszej szkole odbyło się pierwsze spotkanie grupy wsparcia dla rodziców naszych uczniów z udziałem psychologa.

   Walentynki, Walentynki dla chłopczyka i dziewczynki. Przecież dzisiaj czternastego święto każdego zakochanego.

      Korzystając z zaproszenia grupa dzieci z naszego Ośrodka wybrała się dziś na bal do przyjaciół z klas 2a, 2b i 3 ze Szkoły Podstawowej w Międzyzdrojach. Powitały nas wychowawczynie klas - panie Edyta, Iwona i Ania oraz zastępca burmistrza Miasta Międzyzdroje pani Beata Kiryluk.

    Wystąpiliśmy dziś w Gminnym Ośrodku Kultury z naszymi jasełkami pt. „Inny”. Z naszego zaproszenia skorzystali uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Czarnogłowach, uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy z Przybiernowa oraz mieszkańcy naszej gminy.

     Przedstawiciele Państwowej Straży Pożarnej Pan Bartłomiej Lisiecki i Marcin Borecki przekazali nam dziś kalendarz strażacki. W związku z 100 rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości

      6 grudnia po raz kolejny obchodziliśmy Mikołajki. W tym roku był to szczególnie wyjątkowy czas, ponieważ byli z nami rodzice.

     Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.

__________________________________

Przekaż 1% podatku

sprawdź szczegóły 

__________________________________

__________________________________

nabór na rok szkolny 2018/2019

sprawdź szczegóły

__________________________________

Wczesne Wspomaganie Rozwoju

Odwiedzający

Dziś 442

Wczoraj 441

Tydzień 442

Miesiąc 3053

Wszyscy 161007

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com