Teatr to magia..., 

teatr to czary....

miejsce niezwykłe, aż nie do wiary!

Tutaj królują sny i marzenia

Świat szaro-bury w bajkę się zmienia

 Światła przygasły, w górę kurtyna!

Podróż w nieznane się rozpoczyna!

   Taką to właśnie podróż przeżyli Państwo na III już Festiwalu Twórczości Niepełnosprawnego Aktora, którego organizatorami był Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach oraz Polskie Stowarzyszenie Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Wolinie.

    W Festiwalu udział wzięli:

     Ośrodek Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczy w Ostromicach z przedstawieniami „Witaminowa moc” reżyserii Anny Winnickiej oraz „Morska opowieść” reżyserii Jeleny Arżanowej. Grupa Niepoprawni Artyści- bo o nich mowa, w swoich spektaklach zawiera wskazówki dotyczące zdrowego stylu życia i dalekich podróży.

     Następnie wystąpiły dzieci wraz z opiekunami z Ośrodka Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczego w Przybiernowie z przedstawieniami „Nasz drugi dom” i „W krainie wesołych krasnoludków” reżyserii Sylwii Jaworskiej.

    „Nasz drugi dom” to wyjątkowa opowieść grupy „Szafir” – opowieść o miejscu, gdzie zawsze ktoś na nas czeka, o przyjaźni, o tym, jak dobrze czujemy się razem. Przedstawienie zdobyło I miejsce Grand Prix na Festiwalu Słońca w Gryficach. Podobne odczucia wywołuje spektakl o krasnoludkach – w tej krainie każdy czuje się bezpiecznie.

     Po przedstawieniach pełnych radości i pozytywnej energii przyszedł czas na refleksje.... w przedstawieniu Teatru „My” „Wyjątkowa matka” w reżyserii Bożeny Daniluk byliśmy świadkami narodzin...narodzin w pełnym tego słowa znaczeniu. Na naszych oczach dokonuje się cud życia. Spektakl będący laureatem Międzynarodowego konkursu „Karawana Kultury” pozwala doświadczyć emocji związanych z macierzyństwem...także tym trudnym...tym innym...tym wyjątkowym.....

     Na koniec wystąpili również uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Przybiernowie z przedstawieniem „Zawsze z Tobą chciałbym być” reżyserii Agaty Musioł. Spektakl pełen radości i pozytywnej energii rozbawił do łez :).

    Oprócz aktorów statuetki otrzymali również nasi goście - nasi przyjaciele. Statuetka „Nasz Przyjaciel” jest symbolem naszej wdzięczności za bezinteresowność, życzliwość i pomoc, jaką ludzie potrafią ofiarować drugiemu człowiekowi.

    To dzięki naszym przyjaciołom odbyła się ta wspaniała uroczystość, uroczystość która wpisała się wielką złota literą w historię Stowarzyszenia PSONI.

    Wśród widzów byli również uczniowie Zachodniopomorskiego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Szczecinie. Osoby, które w przyszłości będą pracować z osobami niepełnosprawnymi.

    Takie spotkania utwierdzają w przekonaniu, że niepełnosprawnym dzieciom wystarczy tylko dać szansę i odrobinę wsparcia aby odkryć ich wielkie talenty!

    Tak jak w spektaklu „Wyjątkowa matka” czasem czujemy się samotni, i odizolowani, tak dzisiejszy dzień był po to, aby pokazać, że nie jesteśmy sami. Nigdy.  Mamy przyjaciół. Wielu Przyjaciół. Niech uśmiech naszych dzieci będzie dla Państwa największym podziękowaniem!

     Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.

__________________________________

Przekaż 1% podatku

sprawdź szczegóły 

__________________________________

__________________________________

nabór na rok szkolny 2019/2020

sprawdź szczegóły

__________________________________

Wczesne Wspomaganie Rozwoju

Odwiedzający

Dziś 72

Wczoraj 87

Tydzień 732

Miesiąc 7637

Wszyscy 314045

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com