Każdy człowiek, od narodzin aż do śmierci posiada godność; Godność,  która nierozerwalnie łączy się z prawem do wolności, do wyznawania własnych myśli,  poglądów i wiary, do bycia sobą, do pełnego życia w społeczeństwie…

    Dnia 18 maja 2017r. Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Wolinie obchodziło  uroczyście Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.  Spotkanie miało charakter piknikowy, gdzie podopieczni PSONI i ich rodziny, zaproszeni goście oraz pracownicy Koła w Wolinie mogli swobodnie bawić się i świętować.

    Celem Dnia Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną jest uświadomienie społeczeństwu różnorodności i pokazanie możliwości osób z tym rodzajem niepełnosprawności, a także zwrócenie uwagi na bariery (edukacyjne, zawodowe, komunikacyjne, prawne, kulturalne itp.), które uniemożliwiają im prowadzenie normalnego życia.

    Uroczyste obchody Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną organizowane są, aby uwrażliwić lokalne społeczeństwo na potrzeby osób niepełnosprawnych. Istotne jest w dzisiejszych czasach, by nie bać się człowieka z niepełnosprawnością, by traktować go jak pełnowartościową istotę ludzką. Dzień Godności jest doskonałą formą ukazania z jakimi problemami borykają się osoby niepełnosprawne.

 

     Uroczystość PSONI Koło w Wolinie rozpoczęła się od przywitania przybyłych gości: podopiecznych i ich rodzin, starostę kamieńskiego p. Józefa Malca, przedstawicieli gmin z Wolina i Przybiernowa oraz  starostwa goleniowskiego, a także przybyłych kapłanów oraz pozostałych gości.

      Następnie przewodniczący PSONI Koło w Wolinie p. Adam Jasiewicz wygłosił przemówienie do przybyłych gości.

    Kolejnym punktem spotkania była część artystyczna przygotowana przez wszystkie placówki naszego stowarzyszenia.  Dzieci z OREW z Przybiernowa zabrały nas do Krainy Wesołych Krasnoludków., natomiast dzieci z OREW z Ostromic zabrały w rejs po morzach i oceanach. Mieliśmy przyjemność usłyszenia  historii „Szarego kotka” w interpretacji  uczestników  WTZ w Wolinie, a na koniec  zaproszono nas  do wysłuchania piosenki „Zawsze z Tobą chciałbym być” w wykonaniu uczestników z ŚDS z Przybiernowa.

     Niewątpliwie atrakcją w tym dniu była magia i czary z udziałem Klauna Czarusia i jego towarzyszki Kropki.   Wata cukrowa i lody  w różnych smakach dopełniły  słodkości tego dnia.

     Istotą tego spotkania była integracja wszystkich placówek nie tylko podczas tańców i śpiewów, ale i zwyczajnych rozmów przy grillowanych kiełbaskach i innych smakołykach.

 

 

     Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.

__________________________________

Przekaż 1% podatku

sprawdź szczegóły 

__________________________________

__________________________________

nabór na rok szkolny 2019/2020

sprawdź szczegóły

__________________________________

Wczesne Wspomaganie Rozwoju

Odwiedzający

Dziś 98

Wczoraj 263

Tydzień 1716

Miesiąc 2191

Wszyscy 328933

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com