Tacy jak my, a jednak inni, skromni, pokorni, utalentowani, żyją dając przykład innym, by mogli być akceptowani

Urszula Kacperska

     Dnia 02.10.2018r. w OREW w Ostromicach obchodziliśmy Dzień Solidarności Osób z MPD. Światowy Dzień Mózgowego Porażenia Dziecięcego to wydarzenie propagowane od lat.

    Mózgowe Porażenie Dziecięce statystycznie występuje u 2 na 1000 urodzonych dzieci, a na świecie obecnie jest ponad 17 milionów osób dotkniętych tą niepełnosprawnością. Kolorem symbolicznym jest kolor zielony.

     Mózgowe porażenie dziecięce – jest zespołem różnorodnych objawów zaburzeń czynności ruchowych i napięcia mięśni, wywołanych uszkodzeniem mózgu lub nieprawidłowościami w jego rozwoju nabytymi przed urodzeniem, w okresie okołoporodowym lub po urodzeniu we wczesnym dzieciństwie. W wielu przypadkach przyczyny wywołujące uszkodzenie mózgu są nieznane.

     Celem obchodów Dnia Solidarności osób z MPD jest zwrócenie uwagi na codzienność osób z MPD, burzenie stereotypów dotyczących mózgowego porażenia dziecięcego, uwrażliwienie na problemy osób z MPD…

      Warto przypomnieć, że ludzie z MPD są pełnoprawnymi członkami społeczeństwa….

     Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.

__________________________________

Przekaż 1% podatku

sprawdź szczegóły 

__________________________________

__________________________________

nabór na rok szkolny 2018/2019

sprawdź szczegóły

__________________________________

Wczesne Wspomaganie Rozwoju

Odwiedzający

Dziś 101

Wczoraj 71

Tydzień 101

Miesiąc 3101

Wszyscy 165845

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com