Tacy jak my, a jednak inni, skromni, pokorni, utalentowani, żyją dając przykład innym, by mogli być akceptowani

Urszula Kacperska

     Święto Edukacji Narodowej- szczególny dzień w szkolnictwie…święto polskiej szkoły, święto uczniów, nauczycieli, pracowników obsługi i tych, którzy szkoły prowadzą i nadzorują… 

     Przyjęło się ,że w tym dniu uczniowie składają nauczycielom życzenia i podziękowania za przekazywaną wiedzę i za trud włożony w kształtowanie osobowości uczniów… Szkoła to nie tylko nauka, ale i przyjaźnie, pierwsze sympatie…miłości…

     Uczniowie- cudowne osoby…każdy z nich zupełnie inny, a tak wspaniale się uzupełniają ... Prawdziwa galeria osobowości…

     Nauczyciel to ktoś kto powinien widzieć w każdym dziecku wyjątkową osobę i zachęcać je do rozwijania jego indywidualnych talentów i mocnych stron. Nauczyciel to ktoś kto powinien widzieć więcej niż twarze dzieci- powinien starać się zobaczyć cały potencjał jaki drzemie w osobowości ucznia.

     Dnia 12.10.2018r. uczestniczyliśmy w uroczystym apelu z okazji Dnia Edukacji Narodowej… Uroczystość została poprowadzona przez uczniów naszego ośrodka tj: Kornelę, Krzysia, Filipa, Jacka, Szymona i Daniela. Uroczystość miała charakter humorystyczny, który oddawał wszystko to z czym spotykamy się w codzienności… ;) Nasi uczniowie wykazali się niezwykłym talentem aktorskim podczas przedstawień z wykorzystaniem pacynek. Ponadto wszyscy pracownicy naszego ośrodka zostali uhonorowani „złotymi gwiazdkami”, które były przepustką do odciśnięcia dłoni w Alei Gwiazd OREWu w Ostromicach… Niewątpliwie było to szczególne wyróżnienie dla każdego pracownika… W tym miejscu jeszcze raz serdecznie dziękujemy uczniom za tak wspaniale poprowadzony apel, a także grupie rewalidacyjno- wychowawczej, która przedstawiła wiersz „Dla Pani” z wykorzystaniem piktogramów..

     Dziękujemy także Rodzicom oraz Radzie Rodziców, że pamiętali o wszystkich pracownikach z okazji tego święta, dziękujemy za życzenia, piękne kwiaty i słodki poczęstunek… Dziękujemy za każdy gest wdzięczności i wsparcia , a także dobre słowo, które stanowi plaster miodu dla duszy ;)

     Dziękujemy Zarządowi PSONI Koło w Wolinie za zaproszenie i uroczyste przyjęcie z okazji Dnia Edukacji Narodowej, za  życzliwość  i współpracę, wierząc że nasze wspólne działania przyczynią się do podniesienia jakości naszej placówki  w pracy z podopiecznymi.

 

     Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.

__________________________________

Przekaż 1% podatku

sprawdź szczegóły 

__________________________________

__________________________________

nabór na rok szkolny 2018/2019

sprawdź szczegóły

__________________________________

Wczesne Wspomaganie Rozwoju

Odwiedzający

Dziś 101

Wczoraj 71

Tydzień 101

Miesiąc 3101

Wszyscy 165845

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com