Tacy jak my, a jednak inni, skromni, pokorni, utalentowani, żyją dając przykład innym, by mogli być akceptowani

Urszula Kacperska

    Dnia 14.03.2019 r. odbył się II konkurs recytatorski pt: „W krainie bajki” organizowany przez Ośrodek rehabilitacyjno- edukacyjno- wychowawczy w Ostromicach. Uroczyste spotkanie odbyło się w Dworku w Wolinie. W tym roku wybraliśmy się w podróż do krainy bajek w towarzystwie postaci z różnych bajek.

    Przenieśliśmy się w świat piękna i dobroci- świat, który kojarzy nam się z czymś miłym, kolorowym i bezpiecznym. Konkurs skierowany był do podopiecznych z OREW z Gryfic, Przybiernowa, Kamienia Pomorskiego oraz z Ostromic. Celem konkursu jest m.in. kształtowanie wrażliwości na piękno poezji, wspieranie działań twórczych dzieci w różnych formach aktywności, a przede wszystkim wspaniała okazja do wymiany doświadczeń i wspólnej zabawy. Konkurs miał formę prezentacji dowolnego utworu poetyckiego z całego bogactwa poezji dla dzieci i młodzieży, a także mile widziana była twórczość własna. W konkursie w sumie wzięło udział 20.podopiecznych z ww. placówek.

    Poziom zaprezentowanych utworów był bardzo wysoki, bez wątpienia wszyscy byli wygranymi przez to, ile wysiłku włożyli w swój występ przed publicznością. Jury w składzie p. Bożena Daniluk- sekretarz wolińskiego koła Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną oraz p. Małgorzata Warczygłowa- kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej w Wolinie miały wielką trudność wyłonienia zwycięzców. Jednak po długich obradach jury wyłoniło zwycięzców: I miejsce Dawid S. z OREW Kamień Pomorski II miejsce Kornela W. z OREW Ostromice III miejsce Wiktoria D. z OREW Przybiernów Jury zdecydowało wyróżnić duet Kornelii S. oraz Kamila S. z OREW Gryfice.

   Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody i dyplomy. Z uśmiechem na twarzy wrócili do swoich ośrodków. Serdeczne podziękowania kierujemy do placówek, które wzięły udział w konkursie, za to zechcieliście być z nami w tym dniu i tworzyliście wspaniałą atmosferę podczas konkursu. Bez wątpienia spotkanie miało charakter integracyjny, gdzie wszyscy dobrze się bawili :) Dziękujemy także zacnemu jury, za to, że pomimo wielu obowiązków przyjęło nasze zaproszenie :) Dziękujemy wszystkim za to, że byli z nami: p. Elżbiecie Mikołajczyk- radnej gminy Wolin, p. Marii Andrzejewskiej- członkini zarządu wolińskiego koła, Rodzicom… :) Kolejny konkurs już… za rok… :)Zapraszamy :) i do zobaczenia!!! :)

     Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.

__________________________________

Przekaż 1% podatku

sprawdź szczegóły 

__________________________________

__________________________________

nabór na rok szkolny 2018/2019

sprawdź szczegóły

__________________________________

Wczesne Wspomaganie Rozwoju

Odwiedzający

Dziś 212

Wczoraj 447

Tydzień 1556

Miesiąc 7152

Wszyscy 187269

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com