Tacy jak my, a jednak inni, skromni, pokorni, utalentowani, żyją dając przykład innym, by mogli być akceptowani

Urszula Kacperska

     Dnia 9 maja 2019 grupa podopiecznych naszego ośrodka wraz z opiekunami wybrała się do Dziwnowa. Celem wycieczki było poznanie pracy w Morskiej Służbie Poszukiwania i Ratownictwa.

     Kierownik SAR pan Dominik Hołdynski opowiedział nam o tym, kiedy do pomocy rusza SAR i w jakich akcjach uczestniczy. Panowie zaprezentowali się w specjalistycznych strojach używanych podczas akcji ratunkowych, zapoznali dzieci ze sprzętem ratowniczym. Mieliśmy okazję zwiedzić jednostkę ratunkową Cyklon.

 

     Każdy z chłopców poczuł się jak prawdziwy kapitan przymierzając słuchawki I rozmawiając przez krótkofalówki. Mieliśmy okazję przepłynąć się bardzo szybką łodzią ratunkową. Oczywiście Panowie zadbali o nasze bezpieczeństwo ubierając nas w specjalne kamizelki. Obejrzeliśmy też akcję odławiania rozbitka. Podopieczni zostali przeszkoleni z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Dziękujemy serdecznie Panu Kierownikowi Dominikowi Hołdyńskiemu oraz pozostałym pracownikom SAR w Dziwnowie za niezwykle ciepłe przyjęcie, poświęcony czas i wiele cennych informacji.

Wrażenia były ogromne i na długo zapamiętamy to spotkanie.

     Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.

__________________________________

Przekaż 1% podatku

sprawdź szczegóły 

__________________________________

__________________________________

nabór na rok szkolny 2019/2020

sprawdź szczegóły

__________________________________

Wczesne Wspomaganie Rozwoju

Odwiedzający

Dziś 101

Wczoraj 263

Tydzień 1719

Miesiąc 2194

Wszyscy 328936

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com