Tacy jak my, a jednak inni, tacy jak my, często niechciani, czasem ukryci gdzieś w cieniu życia, a czasem również bardziej kochani.

Urszula Kacperska

 „MIESZKAM W NIEPODLEGŁEJ POLSCE, CZY JĄ ZNAM?” 

      Dnia 23.10.2018r. w Dworku Wolińskim  odbył się konkurs wiedzy o Polsce „Mieszkam w Niepodległej Polsce, czy Ją znam?”. Imprezę uświetniła obecność szanownych gości: burmistrza miasta Wolina pana Eugeniusza Jasiewicza i przewodniczącego PSONI koło w Wolinie pana Adama Jasiewicza.

     Do konkursu przystąpili uczniowie OREW Ostromice, Szkół Podstawowych w Wolinie i Kołczewie; jak również uczniowie naszego Ośrodka: Daniela Chabera, Wiktoria Drzewiecka i Dawid Podraza.  Odpowiadali oni na pytania dotyczące m. in. historii, geografii i tradycji naszego kraju. W nagrodę za udział w konkursie wszyscy uczestnicy otrzymali upominki. Bardzo się cieszymy, że I miejsce w tym konkursie zajął nasz podopieczny Dawid Podraza.

     W związku z rokiem jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości wychowankowie OREW Ostromice zaprezentowali przedstawienie ilustrujące ciężkie chwile Polski pod zaborami, jak i jej drogę do wolności. 

     Konkurs, oprócz pogłębienia wiedzy o Polsce pozwolił na spotkanie się uczniów z różnych placówek, stworzył im możliwość rywalizacji, jak również kształtowania umiejętności odnoszenia sukcesu i poszanowania porażki.

 

     Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.

__________________________________

Przekaż 1% podatku

sprawdź szczegóły 

__________________________________

__________________________________

nabór na rok szkolny 2018/2019

sprawdź szczegóły

__________________________________

Wczesne Wspomaganie Rozwoju

Odwiedzający

Dziś 101

Wczoraj 71

Tydzień 101

Miesiąc 3101

Wszyscy 165845

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com