Tacy jak my, a jednak inni, tacy jak my, często niechciani, czasem ukryci gdzieś w cieniu życia, a czasem również bardziej kochani.

Urszula Kacperska

       Dzisiaj w ośrodku podczas zajęć i zabaw dominował kolor niebieski. Wszyscy otrzymali niebieskie serduszka i balony symbolizujące przyłączenie się do akcji.

       Kolorem symbolizującym włączenie się w obchody Dnia Świadomości Autyzmu jest kolor niebieski. Jest on uważany za najgłębszy z kolorów, wypełnia niebo i morza. Zarówno na niebie, jak i w morzu, sięga tak daleko, że nie możemy zobaczyć jego granic. Barwa niebieska jest czysta i zimna, jak coś, do czego trochę boimy się zbliżyć. Ale kiedy dowiemy się więcej na temat tego czym jest autyzm, przekonamy się, że nie ma się czego bać.

       Autyzm jest zaburzeniem rozwoju. Jest czymś co utrudnia codzienne życie. Czasami osoby z autyzmem nie potrafią mówić, słyszą zbyt mocno, mają trudność z dotykaniem czegoś.

      W naszym ośrodku także są dzieci z autyzmem. Czasami może jest im trudno zrozumieć, w co się bawicie albo o co pytacie. Potrzebują może więcej czasu, aby was poznać i się przyzwyczaić. Ale jeśli będziemy mili i przyjaźni to z pewnością będzie to dla nich łatwiejsze

     Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.

__________________________________

Przekaż 1% podatku

sprawdź szczegóły 

__________________________________

__________________________________

nabór na rok szkolny 2018/2019

sprawdź szczegóły

__________________________________

Wczesne Wspomaganie Rozwoju

Odwiedzający

Dziś 364

Wczoraj 384

Tydzień 1140

Miesiąc 6642

Wszyscy 210402

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com