W ramach cyklu „Spotkanie z Nietuzinkową Osobą” odwiedziliśmy naszego sąsiada Adama Tańskiego, w jego miejscu pracy. We wtorek 29. 01. 2019  pojechaliśmy na Wydział  Nauk o Żywności i Rybactwa Zachodniopomorskiego Uniwersytety Technologicznego w Szczecinie.

    Zostaliśmy podzieleni na dwie grupy. Zajęcia w pierwszej grupie prowadziła pani dr hab inż. Agata Korzelecka-Orkisz. Uczestnicy mieli okazję do zapoznania się z gatunkami raków występującymi w Polsce. Wszyscy z zaciekawieniem słuchali opowieści o ich wyglądzie i życiu. Dowiedzieliśmy się, że mają pancerz, szczypce i wiele par odnóży. Każdy mógł zobaczyć i dotknąć żywego raka. Mieliśmy możliwość zajęć praktycznych przy mikroskopach, gdzie można było obserwować małe żyjątka bytujące w środowiskach wodnych.

     Zajęcia w drugiej grupie prowadzili p. mgr inż. Witold Sosnowski  i p. dr hab. inż. Adam Tański prof. ZUT.  Zobaczyliśmy tam rybki akwariowe i rozmawialiśmy o ich zwyczajach.  To niezwykle kolorowe i piękne zwierzęta. Mieliśmy przyjemność obejrzeć akwaria z rybką z filmu „Gdzie jest Nemo?” czyli Błazenkiem. Usłyszeliśmy wiele interesujących wiadomości na ich temat.  Błazenki trzymane są w akwariach morskich, potrafią zmienić płeć i odżywiają się planktonem. Bardzo interesującymi, poznanymi przez nas rybkami były ślepce jaskiniowe, które żyją w podwodnych grotach. Nasi uczestnicy wykazali się na zajęciach dużym zainteresowaniem i wiedzą na poruszane tematy. Na zakończenie uczestnicy podziękowali wszystkim wykładowcom, którzy poświecili nam swój cenny czas, a wykładowcy pochwalili wszystkich uczestników za ich zaangażowanie i ciekawą dyskusję. Po dniu pełnym wrażeń, bogatsi o nową wiedzę wróciliśmy do swoich domów.

     Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.

__________________________________

Przekaż 1% podatku

sprawdź szczegóły 

__________________________________

__________________________________

nabór na rok szkolny 2019/2020

sprawdź szczegóły

__________________________________

Wczesne Wspomaganie Rozwoju

Odwiedzający

Dziś 66

Wczoraj 233

Tydzień 399

Miesiąc 7304

Wszyscy 313712

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com